Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Ufuk Sarıca: “Semih büyük katkılar yapacak”

Written by Kartalbasket

Basketbol Şampiyonlar Ligi 3. haftasında Zielona Gora’yı mağlup eden Beşiktaş Sompo Japan’da baş antrenör Ufuk Sarıca maç sonrası açıklamalarda bulundu.

“Zor bir maçı kazanarak buradayız. Bazı günlerde kazanmak önemlidir, bugün de onlardan biri. Eksikliklerden dolayı sezon başında takım olamadık. Bu dönemde zor maçlar oynuyoruz. İyi bir takımız, geleceğe umutla bakıyoruz. Eksikleri gidereceğiz ve belki de takviye yapacağız ve sonrasında hem ligde hem Şampiyonlar Ligi’nde hedeflerimize koşacağız. Maça iyi başladık, akıcı oynadık  ancak rotasyona gidince tempoyu kaybettik. Geriye düşsek de her şeyi deneyerek kazanmayı başardık bundan dolayı takımımı kutluyorum.”

“Semih Erden’le ilgili 1-2 detay kaldı ve transferi bitirmek üzereyiz. Şube başkanımız ve başkanımız Fikret Orman de bu transfere büyük destek oldu. Semih iyi oyuncu bize büyük katkılar yapacak. Bu seviyedeki bir milli oyuncunun dışarıda kalması kabul edilemez bir durum.”

 “Ryan Boatright hafta içinde sakatlandı ve iki hafta bizle olamayacak. Bu sakatlık süreleri uzayabilir, bu bölgeye bir takviyemiz söz konusu olabilir ancak şu an için kesin bir durum yok.”
Ayrıca karşılaşma sonrası açıklama yapan Zielona Gora koçu Artur Gronek ise şu şekilde konuştu;
“İstanbul deplasmanında maçın başında geriye düşersek işlerin zor olacağını biliyorduk ama biz iyi oynadık ve maçı çevirmeyi başardık. Maçın karar anları olan son 4 dakikada Beşiktaş Sompo Japan bizden daha iyi oynadı ve şutları soktular, bu yüzden de kaybettik. Kendilerini tebrik ediyorum.”Kaynak: Eurohoops

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment