Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Ufuk Sarıca ile Yollar Ayrılıyor

Written by Sezer Özmen

Geçtiğimiz sezon Basketbol Süper Ligi’nde final oynayarak tamamlayan ve bu sezona daha büyük umutlarla başlayan Beşiktaş Sompo Japan’da, Ufuk Sarıca ile yollar artık kopma noktasında.

Eurohoops’un yapmış olduğu habere göre bu sezon beklentilerin çok aşağısında kalan sonuçlardan dolayı Beşiktaş yönetimi, faturayı Ufuk Sarıca’ya kesti. Bu sezon transferler için büyük bir bütçe harcayan Beşiktaş Sompo Japan’ın, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Medi Bayreuth’a, Türkiye Kupası’nda Tofaş’a ve son olarak ligde play-off çeyrek finalinde Banvit’e elenmesinin ardından yönetim yeni sezonda Ufuk Sarıca ile devam etmeyi düşünmüyor. Yapılan haberde özellikle Şampiyonlar Ligi’ne erken veda edilmesinin ardından Beşiktaş yönetiminin bu kararı almayı düşündüğü belirtilirken, önümüzdeki günlerde kontratı devam Ufuk Sarıca ile yönetimin bir araya gelip durumu değerlendireceği bildiriliyor.

Ayrıca yeni sezon için sponsor çıkmaması halinde bütçede kısıtlamaya gidileceği ve dövizdeki artışın bu kararda önemli bir etkisi olduğu söyleniyor.

Haber Kaynağı: Eurohoops Türkiye

About the author

Sezer Özmen

Leave a Comment