Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Transfer İçin Sponsor Bekleniyor

Written by Kartalbasket

BasketDergisi.com’un özel haberine göre; yeni sezonun hazırlıklarına başlayan Beşiktaş’ta gözler yeni sponsorda…

Siyah Beyazlılar kadrosunu oluşturmak ve görüştüğü isimlerle sözleşme imzalamak için bütçenin netleşmesini bekliyor. Firmaların 7 Haziran Genel Seçimleri’ni beklemesi nedeniyle transferler için son adımı atamayan Beşiktaş, gelecek hafta görüşmelerini sıklaştıracak. Integral Forex ile beraber 4 firma ile sponsorluk için toplantılar yapılacak.

Sponsorun ve bütçenin netleşmesinin ardından ilk hamle Erik Murphy olacak. Coach Henrik Dettmann’ın yakından tanıdığı isim için oyuncu ve babası ile görüşmeler yapıldı. İki tarafın da olumlu olmasıyla anlaşma sağlandı. Sezonu NBA D-Lig’de Austin Spurs’te tamamlayan 25 yaşındaki 4 numara sezonu 11.8 sayı 5.6 ribaunt 1.2 asist ile tamamladı.

Beşiktaş’ta Engin Atsür, Kartal Özmızrak, Enes Taşkıran, Ryan Broekhoff ve Doğan Şenli ile sözleşmeler sürerken Scottie Reynolds’ın ay sonunda kulüp opsiyonu bulunuyor. Reynolds’ın kalıp kalmayacağına teknik heyet karar verecek.

Beşiktaş’ta idari anlamda da değişiklikler yaşanıyor. Haluk Yıldırım’ın milli takım bünyesine katılacak olması nedeniyle genel menajerlik için ilk görüşme Burak Bıyıktay ile yapıldı. Siyah Beyazlılarla daha önce de genel menajer ve coachluk görevlerini üstlenen Bıyıktay’ın göreve getirilmesi bekleniyor.

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment