Site icon Kartal Basket

Şaziye İvegin: “Mükemmel bir takım kimyası oluşturmaya çalışıyoruz”

A Milli Kadın Basketbol Takımı, Ankara Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdürürken, Şaziye İvegin Üner TBF için kamp sürecini değerlendirdi. Aziz Akkaya yönetiminde antrenmanlarını gerçekleştiren ‘Potanın Perileri’nin kaptanı, takım olarak yorgunluk hissetmediklerini, mücadeleye hazır olduklarını vurguladı. A Milli Takım kadrosunda en fazla Avrupa Şampiyonası maçına çıkmış oyuncu olan Üner, genç ve bilinçli isimlerden kurulu kadroya son derece güveniyor.

-Kampınız Pazar günü Ankara’da başladı. Kaptanın gözünden Avrupa Şampiyonası eleme maçlarına hazırlık sürecini dinleyebilir miyiz?
Şaziye İvegin Üner: Çok uzun zamandır sezon dahilinde kamp yapmıyorduk. Yeni bir sistem geldi ve ülkeler sezon içinde eleme maçları oynamaya başladılar. Lig maçlarımıza çıkıp öyle kampa geldik. Şu anda milli takım tempomuzu kendi rutinimiz gibi düşünüyoruz. Hafta sonu lig maçı, hafta içi de Avrupa Kupası maçı oynayacak gibi çalışacağız.. Hiçbir yorgunluk hissetmeden, çok enerjik şekilde Ankara’da toplandık.

-Oynayacağınız kritik eleme maçları ve rakipleriniz ile ilgili görüşlerin neler?
Şaziye İvegin Üner: İlk maçımızı Cumartesi günü İsrail ile oynayacağız. Onlarla çok uzun zamandır oynamıyorduk. İyi bir takım olduklarını biliyoruz, İsrail pasaportlu bir de Amerikalı oyuncuları var. Daha sonra Bosna Hersek’e gideceğiz. Tek amacımız maçlarımızı kazanarak ülkemize galibiyetler armağan etmek. Ben inanıyorum ki 2017 Avrupa Şampiyonası’nda varlık göstereceğiz.

-Takımın en tecrübeli oyuncusu ve kaptanı olarak sana düşen sorumluluklar neler oluyor?
Şaziye İvegin Üner: Açıkçası benim çok da sorumluluk almama gerek kalmıyor. Genç oyunculardan kurulu bir kadromuz var evet ama bilinçli bir ekibiz. Tüm takım arkadaşlarım son derece tecrübeli ve antrenmanları ustalıkla çıkarıyorlar. Herkes ne zaman ne yapması gerektiğini biliyor. Kampımıza yüksek konsantrasyon hakim.

-Sohbetimizin başında yorgunluk hissetmeden Ankara’da toplandığınızı söyledin ancak zamanınız da çok kısıtlı. Yine de bu durumun olumsuz etkilerinden uzak olduğunuzu görebiliyoruz…
Şaziye İvegin Üner: Kesinlikle. Sonuçta biz kendi takımlarımızla da hafta sonu ve hafta içi maçlar oynuyoruz. Yine aynı tempoya konsantre olduk ve zihnimizde süreci böyle kodladık. Ayrıca söz konusu olan maçlar “Milli Takım” maçları. Sahanın içinde daha fazla mücadele gerektirecek, daha fazla sorumluluk ve konsantrasyon gerektirecek mücadeleler bunlar. Neticede ayrı ayrı takımlardan gelip, sezon ortasında çok kısa bir sürede toplanıp mükemmel bir takım kimyası oluşturmaya çalışıyoruz. Son olarak şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki maçlarımızı kazanmak için elimizden geleni yapacağız.

Röportaj: Şansın Tokyay

Haber Kaynağı: TBF.org.tr

Exit mobile version