Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Ryan Broekhoff, Kuban Yolcusu!

Written by Kartalbasket

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı’nın yıldız forveti Ryan Broekhoff, Lokomotiv Kuban’la transfer görüşmelerini sürdürüyor.

2013 yılında, profesyonel kariyerine Beşiktaş’ta başlayan ve iki yıldır gösterdiği performansla dikkat çeken Avustralyalı oyuncu, Lokomotiv Kuban’ın transferdeki ilk hedefi. Kuban, nisan ayında siyah-beyazlılarla yeni sözleşme imzalayan 2.01’lik forvetin kontratındaki “Bir Euroleague takımıyla anlaşırsa 150 bin dolar’a serbest kalır” maddesini kullanarak Broekhoff’u kadrosuna katmak istiyor. Ancak Kuban yönetimi ve Broekhoff’un menajeri henüz detaylarda anlaşabilmiş değil.

Broekhoff, Kuban’a transfer olması durumunda gelecek yıl Yunan koç Giorgos Bartzokas ile çalışacak. Bartzokas, geçen sezon Beşiktaş ile transfer görüşmelerinde bulunmuş, bu süreçte siyah-beyazlı kulübün birçok maçını izlemişti. Beşiktaş’ta kalması durumunda 400 bin dolar’a oynayacak Broekhoff, Kuban’dan 550 bin dolar istiyor.

THY Euroleague’de Pınar Karşıyaka’nın rakibi olan Lokomotiv Kuban, bu yaz kadrosuna Dontaye Draper, Sergey Bykov, Brian Randle ve Kirilo Fesenko gibi isimleri katmıştı.

Haber Kaynağı: Ntvspor

About the author

Kartalbasket

42 Comments

Leave a Comment