Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler Röportajlar

Röportaj | Mike Green, KartalBasket’e konuştu!

Written by Kartalbasket

Basketbola başlama hikayeni senden öğrenebilir miyiz ?

Çevremdeki herkes basketbol ile ilgileniyordu, ailem ve çocukluk arkadaşlarım sayesinde basketbola başladığımı söyleyebilirim. Daha sonra basketbola olan yatkınlığımı farkettikten sonra bu işi profesyonel olarak yapabileceğimi anladım. Basketbol kariyerim bu şekilde başlamış oldu.

Çaylak sezonunda Türkiye’de forma giydin. Türkiye hakkındaki izlenimlerin öğrenebilir miyiz?

Kolej kariyerimi tamamladıktan sonra birçok takımdan teklif aldım. Antalya’nın kariyerime başlamak için uygun bir yer olduğuna karar verdim. Takımda sezon içinde çok sayıda degisiklik olmasına rağmen bhem kişisel hem de takım olarak çok iyi bir sezondu diyebilirim.

Son iki yılda büyük bir çıkış yakaladın. Kişisel olarak bu iki yıl hakkında neler söylemek istersin?
 
Öncelikle Italyada’ki sezondan bahsedecek olursak; Takım olarak birbirimize çok inandık ve ligi lider tamamlamıştık. Taraftar olarak da Varese’nin oynadığım takımlar arasında en ateşli  taraftara sahip olduğunu soyleyebilirim. Khimki’de ise oldukça iyi bir takıma sahiptik. Sezona müthiş başladık ama sezon sonunda birçok sansizlik yaşadık. Eurocup finalini 1 sayı ile kaçırdık. Bütün bunlara rağmen geçen sezonun şu ana kadar olan kariyerimin zirvesi olduğunu söyleyebilirim.

Gelelim Beşiktaş maçına. Sezonun 3 kritik maçında Beşiktaş ile deplasmanda karşılaşacaksınız. Maç hakkında neler söylemek istersin?

 Belki çok klasik olacak ama tam anlamıyla ölüm kalım maçı olacak. Evimizde belki de sezonun en iyi maçını çıkararak ilk maci kazanmıştık ama bu maç yeni bir karşılaşma olacak. Oldukça dikkatli oynamamız gerekiyor. Beşiktas taraftarının da desteği ile oynayacak. Bizi oldukça zor bir karşılaşma bekliyor.

Sence bu karşılaşmada sizi en çok zorlayacak oyuncu kim olabilir?
 
Öncelikle Chris Lofton çok iyi bir oyuncu. Onun dışında takıma yeni katılan Scotie Reynolds’ın da iyi bir oyuncu olduğunu biliyorum. Oyun kurucuları (Engin Atsür) ilk maçta çok ekstra bir maç çıkarmıştı. Onu savunan oyuncu olarak bugün o performansa yaklaşmasına izin vermemeliyim.

Son olarak Beşiktaş taraftarı hakkındaki düşüncelerini alabilir miyiz?

 Beşiktaş’ın ne kadar ateşli bir taraftara sahip olduğunu biliyorum. İlk maçta Paris’de bile tribünde oldukça kalabalıklardı. Bu maçta da takımlarına büyük  destek vereceklerini düşünüyorum. Onların önünde oynuyor olmak benim için oldukça heyecanlı olacak.

Haber Kaynağı: Kartalbasket.org

Röportaj: Enis Özcelep & Yiğitalp Kalkancı

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment