Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı

Pendik Bld. Anadolu:59 Beşiktaş RMK Marine:74

Written by Kartalbasket

Beşiktaş RMK Marine, Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nin 6. haftasında Pendik Bld.Anadolu Yakası’nı 74-59 mağlup etti.

Kurtköy Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye siyah-beyazlılarımız; Kaan Dalay, Deniz Acar, Aytaç Ercan, Yasin Cırgaoğlu ve Bülent Yılmaz ilk beşiyle başladı.

Hakem atışında iyi yükselen Aytaç, mücadeleye ekibimizin başlamasını sağladı. Takımımız, karşılaşmaya Deniz’in 2 sayılık basketiyle başladı. İlk dakikalarda etkili olan siyah-beyazlılarımız, ilk periyodu 17-16 önde tamamladı.

İkinci periyotta tutuk bir oyun sergileyen ekibimiz, pota altında bulduğu pozisyonlardan yararlanamadı. Rakibin hücumlarında savunmada zaman zaman hata yapan takımımız, 1 sayı geriye düştü. Toparlanan siyah-beyazlılarımız, bulduğu sayılarla skora denge getirdi ve ilk yarının son 1,5 dakikasına 29-29 eşitlikle girdi. Takımımız son dakika içerisinde Kaan ve Deniz’in sayılarıyla ikinci periyotu 16-15, ilk yarıyı 33-31 önde tamamladı.

Takımımızı, ikinci yarıya; Kaan Dalay, Deniz Acar, Aytaç Ercan, Yasin Cırgaoğlu ve Bülent Yılmaz beşiyle başladı.

Pota altında Aytaç ile iyi savunma yapan ekibimiz, rakibin sayı üretmesini engelledi. Takımımız, ikinci yarıya hızlı başladı. Kaan ile rakip pota altında sayılar üreten ekibimiz, periyotun son 2 dakikasina 51-41 önde girdi. Rakip ataklarda Bülent ile savunmada başarılı olan takımımız orta alanda geçit vermedi ve üçüncü periyodu 24-12 önde tamamladı.

Takımımız son periyoda hızlı başladı. Üst üste sayılar üreten ekibimiz, farkı 10 sayıya çıkardı. Rakibine oranla pota altında üstün bir savunma anlayışıyla oynayan ekibimiz, farkı  erimesine engel oldu. Siyah-beyazlılarımız mücadelenin son 3 dakikasına 69-57 önde girdi. Son dakikaların karşılıklı ataklarla geçtiği mücadelede rakibin farkı eritmesine engel olan siyah-beyazlılarımız, salondan 74-59 galip ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer oyuncumuz 20 sayıyla Bülent Yılmaz olurken onu 18 sayıyla Deniz Acar ve 17 sayıyla Kaan Dalay takip etti.

Haber Kaynağı: Bjk.com.tr

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment