Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Röportajlar

ÖZEL – Marcelus Kemp Röportajı

Written by Sezer Özmen

Normal sezonun son haftalarına girdik ve önümüzde çok kritik Galatasaray CC ve Efes Pilsen maçları var. Bu maçlardan önce takımımızın formda ismi, taraftarın sevgilisi Marcelus Kemp ile sizler için bir röportaj yaptık.

Sezer Özmen: How did your basketball life start? Could you give me some information about it please?

(Basketbol hayatınız nasıl başladı? Bize biraz bu konudan bahsedebilir misiniz?)

Marcelus Kemp: My basketball life started when i was just a baby and my father put a basketball in my crib. My first organized basketball started when i was about 6 or 7 years old for a team called the Click.

(Basketbol hayatım ben henüz bebekken başlamış ve babam beşiğime bir basket topu koymuş. İlk basketbol organizasyonum 6 ya da 7 yaşlarımdayken Click adında bir takımla başladı.)

S.Ö: Before you came here, there were a few players with you that Beşiktaş interested in. Also Beşiktaş agreed with Oliver Lafayette but he couldn’t come because of his health problem and you came here. How did this transfer develope?

(Beşiktaş’a gelmeden önce siz de dahil olmak üzere birkaç oyuncuyla ilgileniyordu Beşiktaş. Sonra Oliver Lafayette ile anlaşıldı fakat sağlık sorunları nedeniyle transferi gerçekleşmedi. Ardından da siz geldiniz. Nasıl gerçekleşti transfer süreci sizin açınızdan?)

M.K: Well Besiktas wanted me before and I didn’t come because some minor mixup. So I was in France and the opportunity came up again. We worked everything out and i signed with Besiktas and I‘m glad I did.

(Beşiktaş önce beni istedi ve ben birkaç ufak karışıklık nedeniyle gelmedim. Sonrasında ben Fransa’daydım ve karşıma bir fırsat daha çıktı. Her konuda anlaştık ve Beşiktaş’la imzaladım. Bunu yaptığım için çok memnunum şu an.)

S.Ö: Did you have any information about Beşiktaş or Istanbul before you’ve come here?

(Buraya gelmeden once Beşiktaş ya da İstanbul hakkında bir bilgi sahibi miydiniz?)

M.K: The only info I had about Besiktas was that Allen Iverson signed. And I thought it was amazing.

(Tek bilgim Allen Iverson’ın Beşiktaş’a transfer olduğuydu ve ben bunun şaşırtıcı olduğunu düşündüm.)

S.Ö: What do you think about fans of Beşiktaş? Do you think that adequate number of fans come to the matches?

(Beşiktaş taraftarı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeterli sayıda taraftarın maça geldiğini düşünüyor musunuz?)

M.K: I love the Besiktas fans they welcomed me with open arms and i appreciate that. I think enough fans come to the games. And on the big games it’s even more

(Beşiktaş taraftarına aşığım. Onlar beni kollarını açarak karşıladılar ve takdir ediyorum onların bu davranışını. Bence maçlara yeterli sayıda taraftar geliyor ve büyük maçlarda daha fazlası oluyor.)

S.Ö: What do you think about Turkish Basketball League? You played in Lega Basket A and this league is really hard one. Can you compare these two leagues?

(Türkiye Basketbol Ligi hakkındaki düşünceleriniz neler? İtalya’da Lega Basket A’de de oynadınız ve bu lig oldukça zorlu bir lig. Türkiye ve İtalya liglerini kıyaslayabilir misiniz?)

M.K: Turkish basketball league is a good league and has a lot of top players in this league. I think the Turkish league is right up there with the Italian league.

(Türkiye Basketbol Ligi iyi bir lig ve birçok tecrübeli oyuncu var burada. Bence Türkiye Ligi, İtalya ligi ile beraber üst seviyede bir lig.)

S.Ö: You had a good statistic when you played in CS Bologna and now here, you have a better statistics. Can we see betters in the next days or months?

(CS Bologna ve burada çok iyi istatistikler yakaladınız hatta burada daha iyilere sahipsiniz. Önümüzdeki günlerde ya da aylarda daha iyilerini görebilir miyiz sizden?)

M.K: : I don’t like to predict my games I just try and give 100 percent when I play.

(Oyunumu tahmin etmeyi sevmiyorum. Oyunumu oynarken %100 verimle oynamaya çalışıyorum sadece.)

S.Ö: Turkey is a football country and the basketball is secondary sport in here. Do you have any sports which you are interested in like football?

(Türkiye bir futbol ülkesi ve burada basketbol ikinci planda. İlgilendiğiniz başka bir spor var mı futbol gibi?)

M.K: Not really I just love basketball. But I would love to go to a Besiktas Soccer game.

(Gerçekten yok, sadece basketbolu  seviyorum. Ama bir Beşiktaş futbol maçına gitmeyi isterim.)

S.Ö: You have an agreement with Beşiktaş now but the agreement is available for 6 months. Do you want to stay here next season?

(Beşiktaş’la bir anlaşmanız var ve bu 6 ay boyunca geçerli. Gelecek sezon da burada kalmayı istiyor musun?)

M.K: I would like to stay here as of right now. I like the city, the fans, and the coach. But we will see what happens.

(Şu an burada kalmayı isterim. Şehri, taraftarları ve koçu seviyorum. Fakat neler olacağını göreceğiz.)

S.Ö: You are playing with Allen Iverson in the same team but he was injuried and he isn’t here now. I hope he will come here next days. How do you feel that you will play with him?

(Allen Iverson ile aynı takımda oynuyorsunuz ama sakatlandı ve burada değil. Umuyorum ki önümüzdeki günlerde buraya gelir. Onunla oynayacağınız için nasıl hissediyorsunuz?)

M.K: I grew up watching Iverson he is a NBA great one of the best players ever to play in the NBA and playing with him would be a honor

(Iverson’ı izleyerek büyüdüm. Şimdiye kadar NBA’de oynamış olan en büyük oyunculardan birisi  ve onunla birlikte oynamaktan onur duyarım.)

S.Ö: Who was the best player who you played together until now?

(Şimdiye kadar beraber oynadığınız en iyi oyuncu kim sizin için?)

M.K: I would say Jason Rowe. We won a championship together.

(Jason Rowe demek isterim. Birlikte bir şampiyonluk kazandık.)

S.Ö: We are going to play with Efes Pilsen and Galatasaray CC and we know that you like big games. What do you think about this game? Can you give a winning promise to us?

(Efes Pilsen ve Galatasaray CC ile oynayacağız ve biliyoruz ki siz büyük maçları seviyorsunuz. Bu maçlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Bize bir galibiyet sözü verebilir misiniz?)

M.K: I can’t give any promises. But I will promise that me and my teammates are going to fight and give 100 percent.

(Hiç söz veremem fakat ben ve takım arkadaşlarım savaşacağız ve en iyisini yapacağız bunun sözünü verebilirim.)

S.Ö: What do you do in your free time here?

(Burada boş zamanlarında neler yapıyorsun?)

M.K: In my spare time I play video games, go shopping, tour the city.

(Boş zamanlarımda video oyunları oynarım, alışverişe giderim ve şehri turlarım.)

S.Ö: What’s your favorite Turkish food?

(En beğendiğiniz Türk yemeği hangisi?)

M.K: Kebab.

(Kebap.)

S.Ö: What’s your favorite team in NBA? I guess you support L.A Lakers, am i right? And What do you think about playoffs? Which team do you think will be champion?

(NBA’deki favori takımınız hangisi? Sanırım bir L.A Lakers hayranısınız doğru mu? Ve playofflar hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce hangi takım şampiyon olur?)

M.K: Favorite team Lakers favorite player KOBE…and of course I think the Lakers will win lol.

(Favori takımım Lakers favori oyuncum da Kobe ve elbette ki Lakers’ın kazanacağını düşünüyorum. )

S.Ö: Thank you so much for the interview and good luck for the next matches and playoff. Finally do you wanna say something to the fans?

(Röportaj için çok teşekkür ederim ve önümüzdeki maçlarda ve playofflarda başarılar dilerim. Son olarak taraftarımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?)

M.K: FORZA BESIKTAS!!!!

Röportaj: Sezer Özmen

 

About the author

Sezer Özmen

Leave a Comment