Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Haberler

Muratcan Güler, Stimac ve Strawberry’den final serisi öncesi açıklamalar

Written by Kartalbasket

Spor Toto Basketbol Süper Ligi final serisinde Fenerbahçe ile karşılaşacak Beşiktaş Sompo Japan takımımızın yıldız oyuncuları Muratcan Güler, Vladimir Stimac ve D.J. Strawberry; final serisi öncesi NTV Spor’a açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes serimizin uzaması nedeniyle Fenerbahçe’nin maç temposundan uzaklaşmasını Beşiktaş Sompo Japan için avantaj olarak gören kaptan Muratcan Güler şu şekilde konuştu: “5 sezondur basketbol takımı olarak buraları görememiştik. Tekrardan orayı yaşayabilecek olmak büyük bir mutluluk, büyük bir gurur. Bu da hepimizin emeğiyle, bütün sezon boyunca dikkatli ve zor şekilde çalışmasıyla gerçekleşti. Fenerbahçe makine düzeninde oynuyor şu anda, çok formdalar. Final Four öncesinde başlayan ve devam eden bir form grafikleri var. Benim şu andaki tek düşüncem; Anadolu Efes serimizin uzamasından dolayı Fenerbahçe maç temposundan uzaklaştı, belki bu bizim için bir avantaj olabilir ama kesinlikle çok zor geçecek bir seri.”

Final serisinde anahtarın savunma olduğunu dile getiren Vladimir Stimac’ın açıklamaları şu şekilde: “Fenerbahçe, Avrupa’nın en iyi takımı. Euroleague’i kazandılar, onlara karşı oynamak zor olacak ama kendimizi en iyi şekilde hazırlıyoruz. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok, en iyi performansımızı ortaya koyacağız. Seriyi kim daha çok ister, kim daha iyi savunma yaparsa o kazanacak.”

Finale çıkmakla tatmin olmadıklarını söyleyen D.J. Strawberry ise final serisi hakkında şu ifadeleri kullandı: “Finale çıkmak çok büyük bir başarı, bunu yapabildiğimiz için çok mutluyuz. Birlikte daha ilk yılımızda bunu başardığımız için heyecanlıyız. Daha işimiz bitmedi, tatmin olduğumuzu kimse düşünmesin. Kimse bize şans vermiyor olabilir ama kendi şansımızı kendimiz yaratacağız. Fenerbahçe harika bir takım, çok sert çok iyi oyuncuları var. Biz kendi oyunumuzu oynayıp sahada keyif almaya bakacağız. Savuma bizim için anahtar olacak, Anadolu Efes karşısındaki son maçta bunu iyi yaptık. Savumada, geçiş oyunlarında hep iyiyiz. İşimiz zor ama biz mücadeleye her zaman hazırız.”

About the author

Kartalbasket

1.732 Comments