Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Kartal Sinan Erdem’de Kanatlandı!

Written by Kartalbasket

Beşiktaş Sompo Japan takımımız, Spor Toto Basketbol Ligi’nin 6. haftasında karşılaştığı Anadolu Efes’i, Sinan Erdem Spor Salonunda 79-73 mağlup etti ve ligdeki üst üst dördüncü galibiyetini aldı.

Karşılaşmanın ilk çeyreği, oldukça yüksek tempoda başlarken her iki takım da karşılıklı basketler üretti. Beşiktaş Sompo Japan, Maciej Lampe ve Erik Murphy’le etkili olurken, Anadolu Efes de Dario Saric’le sayılar buldu ve ilk beş dakika 13-11 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçildi. Oyun kurucuları, Engin Atsür ve Nate Wolters’ın sorumluluk almasıyla hücumda ritmini koruyan siyah beyazlı ekip, ilk çeyreği de Murphy’nin son saniye smacıyla 7 sayı önde tamamladı (27-20).

İkinci çeyreğe Cedi Osman’ın art arda sayılarıyla başlayan Anadolu Efes, farkı 2 sayıya indirmeyi başardı (29-27). Beşiktaş, Lampe’nin sayılarıyla önde kalmayı başarırken, Anadolu Efes de yine Cedi Osman ile farkın açılmasına izin vermedi. Olympiacos maçının yıldızı Jayson Granger’ın da skora katkı vermeye başlamasıyla Ivkovic’in öğrencileri skoru eşitlemeyi başardı (42-42). Ancak dış atışlarda yüzdesini yükselten ve rakibinin faul hakkının dolmasını iyi değerlendiren Yağızer Uluğ’un öğrencileri, tekrar kontrolü ellerine aldılar ve ilk devreyi de 49-42 önde tamamlamayı başardı.

İkinci yarıya çok iyi başlayan Anadolu Efes, pota altından bulduğu sayılarla 2-10’luk bir seri yakaladı ve öne geçmeyi başardı (51-52). Ancak daha sonra toparlanan ve rakibinin hücumda yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren Beşiktaş Sompo Japan, bir kez daha faul çizgisinden sayılarla 13-3’lük bir seri yakaladı ve tekrar skorda öne geçmeyi başardı (64-55). 3.çeyrek de siyah beyazlı ekibin 64-57’lik üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe de 4-0’lık bir seriyle giren Beşiktaş Sompo Japan, farkı bir kez daha çift hanelere çıkartmayı başardı (68-57). Lampe ve Murphy’nin sayılarıyla farkı açmaya devam eden siyah beyazlı ekip, oyunun da kontrolünü tamamen eline aldı. Anadolu Efes ise faul çizgisinde başarısız bir performans gösterdi ve farkın açılmasını önleyemedi (75-61). Efes, son bölümde Dunston’ın sayılarıyla geri dönmeye çalışsa da Beşiktaş önde kalmayı başardı ve maçtan da 79-73 galip ayrılarak çok önemli bir galibiyet aldı.

Beşiktaş Sompo Japan’de Lampe 15 sayı 16 ribaund ile galibiyetin mimarı olurken Erik Murphy 18 sayı ve 6 ribaunt, Nate Walters 12 sayı, 4 ribaunt ve 5 asist  Tremmel Darden 12 sayı, 7 ribaunt ve Engin Atsür de 12 sayı ve 5 asistle çift hanelere çıkan diğer isimler olurken, Anadolu Efes’te Jayson Granger’ın 15, Dario Saric’in 12, Cedi Osman’ın 11 ve Thomas Heurtel’in 10 sayılık performansı galibiyete yetmedi.

 

Kaynak : Eurohoops TR

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment