Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Fikret Orman: “Şampiyonlar Ligi daha mantıklı”

Written by Kartalbasket

Spor Toto Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisinde Beşiktaş Sompo Japan’ın Anadolu Efes’i son maçta 91-65 yenip finale çıkmasının ardından Fikret Orman BeIN Sports mikrofonlarına konuştu.

Finale kalmanın mutluluğunu yaşayan başkanımız Fikret Orman, “Çok mutluyum. Basketbolda son 2 sezonda başarılı olamadık ama ben de basketbolu çok seviyorum. Ufuk Hoca ve ekibi çok önemli işler yaptılar. Seyredenlere keyif veriyorlar, her şeyden önce Beşiktaşlılara keyif veriyorlar. Bugün de bizi mutlu ettiler, Allah razı olsun onlardan.” ifadelerini kullandı.

Finaldeki rakibi Fenerbahçe’yi değerlendiren Fikret Orman, “Çok kuvvetli bir ekip, önemli oyuncuları var. Çok pahalı bütçelerle kurulmuş bir takım. Bizim buralara gelmemiz bizim için başarı. Finalde de elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Euroleague’e karşı sitemlerine devam eden Başkan Fikret Orman’ın konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

“Avrupa Ligi organizasyonun iki kriterini açıkladım. Saçma ve anlaşılmaz buluyorum. Euroleague’e katılma kriterinin keyfi olduğunu söyledim, bunu örneklerle anlattım. Bir Fransız takımına ‘wild card’ vermişler. Neye göre? Türkiye’den iki takım alıyorlar, hangi kritere göre? 10. takımı lige alıyorlar 1. takımı almıyorlar. Tam bir şirket organizasyonu. Bütün yayın gelirlerini ve sponsorlukları alıyorlar. Kulüpler bundan istifade edemiyor. Fenerbahçeliler, rekabetten dolayı söylediklerimi farklı yere çektiler. 30 milyon harcıyorlar bir milyon alıyorlar. Seyahat parasına yetmez. Ben FIBA organizasyonu Şampiyonlar Ligi’ne gitmeyi daha mantıklı buluyorum.”

Ayrıca Başkan Fikret Orman finalde hangi salonun tercih edileceği sorusuna ise taraftarın ve Ufuk Sarıca’nın Akatlar’ı tercih ettiğini belirterek “Patron ne derse o olur.” şeklinde cevapladı.

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment