Site icon Kartal Basket

Edirne Belediyesi Edirnespor:68 – Beşiktaş:67

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 18. hafta maçında Edirne Belediyesi Edirnespor, sahasında Beşiktaş’ı 68-67 yendi.

İki takımın da hücumda tutuk girdiği mücadeledeki ilk sayılar Beşiktaş’tan geldi. İlk çeyrekte 4 dakika geride kalırken iki takımın da hücum yüzdeleri oldukça düşüktü ve skorda 4-4’lük eşitlik vardı. Çeyreğin sonlarına gelinirken dengede bir oyun vardı ve iki takım da hücumda daha hareketliydi. İlk çeyrek Edirne Bld. Edirnespor’un 18-16’lık üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe de takımlar düşük isabet oranlarıyla girdiler ve daha çok pota altından etkili oldular. İlk dört dakika geride kalırken Edirne Bld. Edirnespor 25-23 öndeydi. ikinci çeyreğin son bölümünde başa baş bir mücadele vardı. Özellikle hücumda oyunu açmakta zorlanan takımlar sıkıştılar ve başarısız atışlarda bulundular. Edirne Bld. Edirnespor ilk yarıyı 33-32 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe iyi giren ekip Edirne Bld. Edirnespor oldu ve yakaladıkları 6-0’lık seriyle skoru 39-32’ye getirdiler. Üçüncü çeyreğin sonunda Tuğba Taşçı-Petra Kulichova ikilisiyle rakibine cevap veren Beşiktaş yakaladığı seriyle final periyoduna 50-49 önde girdi.

Final periyodundak Beşiktaş ilk üç dakika geride kalırken yakaladığı seriyle 59-52 öne fırladı. Oyunun son bölümlerine girilirken yakaladığı avantajı iyi kullanan Beşiktaş aradaki sayı farkını korumayı başardı. Mücadelenin son iki dakikasına 6 sayılık üstünlükle giren ekibimiz son dakika içerisinde top kayıpları ve üst üste hatalar yapınca Edirne Bld. Edirnespor, Beşiktaş’ı yakalamayı başardı ve maçın sonunda öne geçerek sahadan 68-67 galip ayrıldı.

Edirne Belediyesi Edirnespor: İrem Tulgar, Kader Çavdar, Gonca Karataş, Lindsey Harding 19, Luca Ivankovic 16, Michelle Greco 4, Özge Kavurmacıoğlu 12, Ayşe Cora 2, Marissa Coleman 13, Dilek Özak 2

Beşiktaş: Esra Atacan, Gülşah Akkaya 18, Begüm Dalgalar 7, Tuğba Taşçı 7, Ecem Güler 2, Petra Kulichova 13, Meltem Avcı, Ziomara Morrison 12, Buse Özek, Sevgi Uzun, Beril Albayrak, Jordan Renee Hooper 8

Haber Kaynağı: TBF.org.tr

Exit mobile version