Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Burak Bıyıktay: “Yabancı oyuncuları ben tercih etmedim.”

Written by Kartalbasket

ING Basketbol Süper Ligi’nin 2. haftasında oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe Beko karşılaşmasının ardından baş antrenör Burak Bıyıktay, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

“İlk yarı savunma direncini ortaya koyamadık. Fenerbahçe 8/9 üçlük isabetiyle başladı. Çok fazla tecrübeli ve iyi oyuncuları var ama bizim amacımız da farklı. Biz elimizdeki oyuncuları hem Beşiktaş’a hem de Türk basketboluna kazandırmak için uğraşıyoruz. Bugün ikinci devrede iyi bir basketbol oynadık, mücadele ettik. Maçı kazanıp kazanmamak tabii ki önemli ama gençliğimizden dolayı basit hatalar yapabiliyoruz.  Bize sabır lazım, bu sabır oyuncularımızı iyi yerlere getirecek.”

“Bugün bir yabancı oyuncumuz sakattı. Diğer iki yabancı oyuncuyu ise ben tercih etmedim.”

“Bugün Alperen, hücum tarafını gerçekten iyi oynadı ama savunma tarafını geliştirmesi lazım. Erxhan’dan istediğimiz katkıyı alamadık. Sadık da iyi oynadı ve Mehmet hazır olmamasına rağmen onun gelişi birçok şeyi toparladı. Eray da iyi oynadı. Herkesin sahaya koyduğu katkı gelecek açısından önemli.”

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sadık Emir Kabaca’nın da açıklamaları şu şekilde:

“İkinci yarı istediklerimizi daha iyi yaptık ama ilk yarı farklıydı. Soyunma odasında da birbirimize daha fazla yardım etmemiz gerektiğini konuştuk. Daha takımımız da çok yeni, zamanla kazanmayı öğreneceğimizi düşünüyorum.”

 

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment