Site icon Kartal Basket

Burak Bıyıktay: “Tecrübesizliğe ve heyecana veriyorum”

ING Basketbol Süper Ligi 1. haftasında gelen Frutti Extra Bursaspor mağlubiyetinin ardından baş antrenör Burak Bıyıktay, açıklamalarda bulundu.

“İlk resmi maçımızı oynadık. Bu durum genç takımımızda baskı yarattı. Maça çok kötü başladık. Maçın büyük bir bölümünde psikolojik baskıyı üstümüzden atamadık. Oyuncularım ilk resmi maçlarına çıkmaları nedeniyle söylememize rağmen herhalde biraz heyecanlandılar. Zaman zaman savunma direncini artırıp rakibe yakalayacak yerlere geldik ama gençliğin verdiği hatalarla maçın içinde kalamadık. Farkın 9-10 sayıya indiği bölümlerde basit hatalar yaptık. 8 saniye içinde bir top kaybı ve bir tane üçlük yiyerek maçı kaybetme noktasına geldik. Bunlar normal. Genç bir kadro olduğumuz için bu tip durumlar olacaktır. Yavaş yavaş bir arada oynamayı öğreneceğiz. Daha iyi mücadele etmeyi öğreneceğiz. Kaybetsek de daha enerjik ve mücadele eden bir takım olmamız lazım. Bugünkü maçı tecrübesizliğe ve heyecana veriyorum. Amacımız hem maçları kazanmak hem de oyuncuları yetiştirmek. Bunlar kısa vadede olacak işler değil. Her maç üstüne bir şey koymamız lazım. Bundan sonraki maçlara bakacağız.”

Maçın ardından, 17 sayı ile dikkatleri üzerine çeken Alperen Şengün de açıklama yaptı;

“Eksiklerimizi çalışarak gidereceğimizi düşünüyorum. Diğer maçlarda daha sert oynayacağız. Tüm maçları kazanmaya çıkacağız.”

Exit mobile version