Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Bıyıktay: “Takıma takviye yapmamız lazım”

Written by Kartalbasket

ING Basketbol Süper Ligi’nin 3. hafta karşılaşmasında alınan Galatasaray yenilgisinden sonra siyah-beyazlıların koçu Burak Bıyıktay, açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmaya yabancı oyuncularından yoksun çıkmalarına rağmen gösterilen dirençten memnun olan Bıyıktay şu şekilde konuştu;

“Maçın fark yaratan unsuru rakibin yabancıları oldu. Kenardan gelen oyuncularımızdan katkı alamadık. Yabancısız bir halde bu kadar direnç gösterebilmek bence iyi. Acil olarak dış şut atabilen bir oyuncu almamız lazım. Bununla ilgili çalışıyoruz. Beş yabancılı ligde yabancısız olmak çok kolay değil. Bir an önce takıma takviye yapmamız lazım. Takıma yabancı oyuncu eklemeliyiz, guard oyuncumuzun da iyileşmesi lazım. 29’da 4 üç sayı isabetimiz var. Maçı 20 asist ile bitirdik. 29’da 10 üç sayı atsak demek ki 30 asist ile oynayacağız. Bu takımın bir tarafı iyi oynadığını düşünüyor. Maçın ilk periyodunda rakip takım 26 tane faul attı. 17 sayıları faul atışından geldi. Erken faul problemine girip kenardan destek alamayınca ayakta kalmak zor oluyor. Her şeye rağmen maçın sonunda ayakta kaldık. Belki bir iki pozisyonda doğru oynasak maç yine kafa kafaya gelirdi. Savunma direncimizin daha yukarıda olması lazım. Tecrübesiz bir takımız. Hatalar olacak farkındayız ama sonuçta maç da kazanmak lazım.”

Haber Kaynağı: Bjk.com.tr

About the author

Kartalbasket

621 Comments

Leave a Comment