Kartal Basket

Beşiktaş Sompo Japan’a Maciej Lampe şoku!

SZOLNOK, HUNGARY - DECEMBER 09 : Maciej Lampe of Besiktas Sompo Japan in action during ULEB Eurocup basketball game between Szolnoki Olaj and Besiktas Sompo Japan on December 09 2015 in Szolnok, Hungary. (Photo by Arpad Kurucz/Anadolu Agency/Getty Images)

2015-2016 sezonunda Beşiktaş Sompo Japan forması giyen Maciej Lampe, geçtiğimiz sezondan kalan alacakları için FIBA’ya başvurdu.

Maciej Lampe ve kendisini temsil eden menajerlik şirketi The Neustadt Group’ın 9 Ocak 2017’de FIBA’ya yapmış olduğu başvuru dün Basketbol Tahkim Mahkemesi (BAT) tarafından karara bağlandı ve Beşiktaş Sompo Japan’ın Maciej Lampe’ye 230.000 €, menajerlik şirketine ise 57.500 € ödemesini kararlaştırdı.

Beşiktaş Sompo Japan’ın ödemekle yükümlüğü olduğu ücretin Maciej Lampe’nin geçtiğimiz sezondan kalan son 4 aylık ücreti ve transferden doğan 57.500 €’luk menajer ücreti olduğu belirtildi.

Öte yandan sitemizin edindiği bilgiye göre bu cezanın Pooh Jeter transferini etkilemeyecek. Pooh Jeter transferinin resmiyet kazanması ve oyuncunun lisans işlemleri için kulübümüz Çin’den gelecek belgeleri bekliyor.

KartalBasket.org

 

Exit mobile version