Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Beşiktaş Sompo Japan Eurocup’tan Elendi

Written by Kartalbasket

Beşiktaş Sompo Japan, Eurocup E Grubu 10. ve son maçında Zenit St. Petersburg ile karşılaştı. Beşiktaş Sompo Japan maçı 91-67 kazandı.

Siyah-beyazlılarımız Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya; Nate Wolters, Randy Culpepper, Tremmell Darden, Maciej Lampe, Chinemelu Elonu ilk 5’iyle başladı.

Maça hücumda ritimli girdik. Karşılaşmadaki ilk sayılarımız Nate Wolters’ın ters turnikesiyle geldi. Maçın başında set tempomuz ve pas trafiğimiz oldukça yukardaydı. Ekibimiz Randy Culpepper-Tremmell Darden ikilisiyle etkili oldu ve öne fırladı. Çeyreğin ortalarına gelinirken Zenit St. Petersburg potaya yaptığı penetreler üzerinden skor üretti. Çeyreğin sonunda çemberimizi korumakta zorlandık ama yüksek atış yüzdemiz oyunu önde götürmemizi sağladı. İlk çeyreği 29-19 önde tamamladık.

2. çeyrekteki ilk sayılarımız Cenk Akyol’un faul çizgisinden bulduğu isabetle geldi. Ekibimiz bu çeyreğe de tempolu başladı. Çeyreğin başında Cenk Akyol hücumumuzu yönlendiren isim oldu. Zenit St. Petersburg hücumu oyunun bu bölümünde tıkandı. Siyah-beyazlılarımız boyalı alanı iyi kapattı ve kolay sayılara izin vermedi. Ekibimizin 2. çeyrekteki enerjisi Zenit St. Petersburg’un çok üzerindeydi. Çeyreğin son bölümünde Zenit St. Petersburg tempomuzu kesmek için alan savunması yaptı ama ekibimizin yüksek atış yüzdesi devam etti. İlk yarıyı 56-31 üstün tamamladık.

2. yarıdaki ilk sayılarımız Maciej Lampe’nin alçak post oyunu sonrasında geldi. Zenit St. Petersburg 3. çeyreğin başında eşleşmeli bir alan savunması yaptı. Ekibimiz bu yarıya düşük tempoda girdi. Çeyreğin başında 2 ekipte hücumda tıkandı ve üretmekte zorlandı. Rakibimiz bu çeyrekte Zabian Dowdell-Ryan Toolson gard ikilisiyle oyunu itmeye çalıştı. Ekibimizin 3. çeyrekte enerjisi ik yarıya nazaran oldukça düşüktü. Final periyoduna 66-47 önde girdik.

Zenit St. Petersburg son çeyreğe de eşleşmeli alan savunması yaparak girdi. Final periyodundaki ilk sayılarımız Maciej Lampe’nin basket bir de faülüyle geldi. 4. çeyreğe 2 ekipte rahat ve rolantide başladı. Çeyreğin ortalarına gelinirken 2 ekipte karşılık isabetler buldu. Maçın son bölümünde Cenk Akyol’dan arka arkaya 3 sayılık isabetler geldi ve aradaki sayı farkı erimedi. Siyay-beyazlılarımız maçı 91-67 kazandı. Beşiktaş Sompo Japan Takımımız maçı kazanmasına rağmen ikili averaj sebebiyle E Grubu’nda 5. sırada kaldı ve Eurocup’tan elendi.

Ekibimizde;   Nate Wolters 15 sayı, 5 asist, 2 ribaundla, Cenk Akyol 13 sayı, 3 ribaund, 1 asistle, Maciej Lampe 13 sayı, 6 ribaund, 1 asistle oynadı.

Haber Kaynağı: Bjk.com.tr

 

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment