Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Beşiktaş Mağlubiyet Serisine Gaziantep Karşısında Son Verdi

Written by Kartalbasket

Beşiktaş Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde karşı karşıya gelen Beşiktaş ve Empera Halı Gaziantep Basketbol müsabakasında gülen taraf uzatmalar sonucunda 84-81’lik skorla siyah-beyazlı ekip oldu. Lige -1 puanla başlayan Beşiktaş, bu sonuçla ligdeki ilk galibiyetini de alarak 6 maçlık yenilgi serisine son verdi.

Siyah-beyazlılar karşılaşmaya Mehmet Yağmur, James Blackmon, Egehan Arna, Sadık Emir Kabaca ve Alperen Şengün beşiyle başladı.

Maçın en skorer oyuncusu 28 sayı 2 ribaund 2 asist ile James Blackmon olurken, Alperen Şengün 14 sayı 8 ribaund 4 asist 1 blok (20 VP) galibiyetin en önemli mimarlarındandı. Gaziantep ekibinde ise Mouhammadou Jaiteh 19 sayı 12 ribaund 1 asist 1 blok ile mağlubiyetin önüne geçemedi.

DİKKAT ÇEKENLER

  • Beşiktaş’ın çaylak oyuncusu Markell Johnson, bu sezon çıktığı 4 maçta ilk kez çift haneli sayıları gördü. (12 sayı 2 ribaund 1 asist 1 top çalma)
  • Maçın en skorer ismi ve galibiyeti getiren isimlerden olsa da James Blackmon, çizginin gerisinden bugün etkisizdi. (2/10 üçlük isabeti)
  • Beşiktaş, Burak Bıyıktay ile yollarını ayırdıktan sonraki ilk maçına Ahmet Kandemir önderliğinde çıktı ve ilk galibiyetini aldı.

Beşiktaş: Ömer Yasir Küçük – Sadık Emir Kabaca 1 – Egehan Arna 11 – Alperen Şengün 14 – Sedat Ali Karagülle – Mehmet Yağmur 8 – Markell Johnson 12 – Hakan Sayılı 2 – James Blackmon 28 – Samet Yiğitoğlu – Furkan Haltalı 8

Empera Halı Gaziantep Basketbol: Orhan Hacıyeva 8 – İsmail Cem Ulusoy 6 – Ahmet Furkan Özkan – Mouhammadou Jaiteh 19 – Trevis Jemar Simpson 5 – Marko Tomas 4 – Can Uğur Öğüt 18 – Brynton Jevon Lemar 17 – Atahan Demirtaş – Metehan Akyel – Muhammed Doğan Şenli 4

1. Periyot Sonucu | Beşiktaş 15-15 Empera Halı Gaziantep Basketbol

2. Periyot Sonucu | Beşiktaş 34-27 Empera Halı Gaziantep Basketbol

3. Periyot Sonucu | Beşiktaş 53-47 Empera Halı Gaziantep Basketbol

4. Periyot Sonucu | Beşiktaş 69-69  Empera Halı Gaziantep Basketbol

1. Uzatma Sonucu | Beşiktaş 84-81  Empera Halı Gaziantep Basketbol

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment