Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Anadolu Efes önümüzdeki sezona -3 puanla başlıyor!

Written by Kartalbasket

Türkiye Basketbol Federasyonu, Anadolu Efes-Beşiktaş Sompo Japan serisinin 3. maçında yaşanan olaylar nedeniyle bir basın bülteni yayınladı.

Yayınlanan basın bülteninde kulübümüzün yapmış olduğu hükmen galibiyet ve teknik fauller nedeniyle Anadolu Efes baş antrenörü Velimir Perasovic’in ihraç edilmesine yönelik taleplerinin reddedildiğini açıklarken Anadolu Efes’in önümüzdeki sezona -3 puanla başlayacağını duyurdu.

Basın bülteninin tam metni şu şekilde:

5 Haziran 2017 tarihinde yapılan TBF Yönetim Kurulu toplantısında, 03.06.2017 tarihinde İstanbul’da Anadolu Efes – Beşiktaş Sompo Japan takımları arasında Spor Toto Basketbol Süper Ligi müsabakasının ikinci periyodunun tamamlanmasına 01:59 dakika kala Anadolu Efes takım oyuncularının kenar yönetimi ile birlikte topluca oyun sahasını terk ederek soyunma odasına gitmesi ve bir süre soyunma odasında kaldıktan sonra sahaya dönerek müsabakaya kaldığı yerden devam edilmesine ilişkin konu görüşülmüş olup;

1. Beşiktaş Sompo Japan takımı tarafından, müsabaka sonucunun Anadolu Efes takımı aleyhine hükmen olarak tescil edilmesi ve Anadolu Efes takımı antrenörünün almış olduğu teknik fauller nedeniyle diskalifiye edilmesi gerektiği iddiası ile yapılan itirazlar, Uluslararası Oyun Kurallarına aykırı olmadığı tespitiyle reddedilirmiştir.

2. Disiplin Kurulu tarafından, Anadolu Efes Spor Kulübü’nün, başkanı ve genel direktörü tarafından müsabaka hakemlerinden izinsiz olarak takıma saha terk ettirilerek müsabakanın gecikmesine sebep olunması, bu suretle müsabakanın bütünlüğüne doğrudan zarar verilmesi nedeniyle sportmenliğe aykırı davranışta bulundukları gerekçesiyle verilen cezalar göz önünde bulundurularak Anadolu Efes takımının 3 (üç) puan düşürme cezasıyla tecziyesine karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Türkiye Basketbol Federasyonu

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment