Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Ahmet Kandemir’den Şaşırtan Açıklamalar!

Written by Kartalbasket

ULEB Avrupa Kupası’nda Fransa’nın Paris Levallois takımına 77-71 mağlup olan Beşiktaş Integral Forex’in başantrenörü Ahmet Kandemir, maçta iyi mücadele etmelerine rağmen kazanamadıklarını söyledi.

Kandemir, Beşiktaş İntegral Arena’daki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, geçen sezon olduğu gibi son 16 takım arasına kalmak için sahaya çıktıklarını belirterek, “Oyuncularım iyi niyetle mücadele ettiler. Onları istekli gördüm. Bu maç ileriye dönük bize iyi mesajlar verdi.” dedi. Uzun oyuncuların eksikliği nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, “Armstrong’un maç eksiği var. Bu nedenle rakip eşleşmede onun üzerinden hızlı koştu. Geri koşmakta zorlandık” ifadelerini kullandı.

İçinde bulundukları durumu formsuzlukla açıklamak istemediğini anlatan Kandemir, Lofton, Engin ve Holland’ın 12’de sıfır 3 sayılık atış yaptığına dikkati çekerek, “Arka arkaya kaybedilen maçlar oyuncular üzerinde baskı yaratıyor. Maçı kazanmamız zorlaşıyor. Yüzde 44 ile 3 sayılık basket atan bir takımdık. Psikolojik olarak onları hazırlayıp, kendilerine güvenerek o şutları tekrar atmaları için çalışacağız. Son dönemde yaşanan sakatlıkların ardından rotasyonun daralmasıyla, iki taraf bizi zorlayacaktı” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: basketdergisi.com

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment