Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Ahmet Kandemir, James Blackmon ve Furkan Haltalı’nın Açıklamaları

Written by Kartalbasket

Fenerbahçe Beko’yu deplasmanda 83-92 mağlup eden Beşiktaş’ta derbi galibiyeti sonrası Baş Antrenör Ahmet Kandemir ve maçın yıldızları James Blackmon ve Furkan Haltalı açıklamalarda bulundu.

Ahmet Kandemir: “Öncelikle Fenerbahçe takımını son haftalarda EuroLeague’de göstermiş olduğu çok yüksek enerjili ve sonuca dayalı performansından dolayı tebrik ediyorum. Çok zor bir maç olacağını biliyorduk. Son iki hafta içerisinde arka arkaya mağlup olmuştuk. Genç takımların böyle periyotları olur ve bundan önceki hafta topu paylaşmadık. Bireysel bir oyun oynamıştık. Bugün o konuda takımımızı tekrardan takım oyununa nasıl entegre edeceğimiz konusunda bir takım çalışmalar yaptık hafta içerisinde. Bazı oyuncuların da sürelerini azaltarak ve oyunun dışında kalarak bu mesajı iyi algıladıklarını düşünüyorum. Oyunun genelinde çok iyi oynadık. Geriye düşmüş olsak bile maçı bırakmadık. Son yıllarda Fenerbahçe’ye çok kaybımız olmuştu. Oyuncularımı göstermiş oldukları performanstan dolayı tebrik ediyorum.”

James Blackmon: “Şu an dedem hastanede. İyi hissetmiyordum ama bu galibiyeti ona armağan ediyorum. Maçtan önce bana sadece git elinden geleni yap ve eğlen dediler. Ben de elimden geleni yaptım, gurur duyuyorum. Özgüveni olan bir takımız, takım arkadaşlarım da iyi iş çıkardılar. Açık bir oyun oynadık, daha iyi yapamazdık, birlikte oynadık.”

Furkan Haltalı: “Hafta boyunca iyi çalıştık. Daha üst sıralara çıkmamız için önemli bir galibiyetti. Maçın ilk yarısında üç sayı savunmalarını iyi savunamadık. İkinci yarıda sert davrandık ve maçı kopardık. Son 2 dakikada biraz rahatladık, bizim için önemli bir galibiyet oldu.”

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment