Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Yağızer Uluğ: “Transfer yapacağız.”

Written by Kartalbasket

Beşiktaş Sompo Japan Basketbol Takımı Başantrenörü Yağızer Uluğ, Eurocup E Grubu’nda Yunanistan’ın PAOK ekibine 75-73 yenildikleri maçta rotasyon sorunu yaşadıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Uluğ, iyi kontrol ettikleri müsabakanın ilk devresini üstün geçtiklerini belirterek, “Engin Atsür ve Lampe’nin yokluğunda, kısıtlı kadroyla mücadele ettiğimiz maçın sonuna doğru yorgunluk nedeniyle basit hatalar yaptık. Hücum verimliliğimiz düştü ve çok top kaybı yaptık. Elonu’nun da 5 faulle kenara gelmesiyle rotasyondan bir oyuncu daha eksildi. Uzatma bölümünde oyuncularımız maksimum direnç göstermesine rağmen oyunu kontrol etmeyi başaramadık” diye konuştu.

Yağızer Uluğ, kadrolarına takviye yapmak istediklerini anlatarak, “Oyuncu arayışımız devam ediyor. İlk planda bir ve iki numara pozisyonlarını oynayan bir oyuncu eklemeyi düşünüyoruz. Ayrıca Lampe’nin sakatlığı iyiye gidiyor. Kısa sürede aramıza katılacağını düşünüyorum. Lampe ve Engin Atsür’ün dönmesiyle rotasyondaki oyuncu sayımız artacak. Biz de transfer çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

  • Yağızer Uluğ’un maç sonu açıklamaları BasketDergisi.com sitesinden alıntılanmıştır.

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment