Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Yağızer Uluğ takviye istiyor

Written by Kartalbasket

Beşiktaş Sompo Japan baş antrenörü Yağızer Uluğ, Galatasaray Odeabank mağlubiyetinden sonra basın toplantısında maçı değerlendirdi.

Yağızer Uluğ:

“Üstün oyunundan ve haklı galibiyetinden dolayı Galatasaray’ı kutluyorum. Oyun planlarını maçın başından itibaren bize kabul ettirdiler. İkinci yarının başında kısa süreli reaksiyon verip farkı 9’a kadar indirdik ancak savunmada bir türlü toparlayamadık ve Galatasaray haklı bir galibiyet aldı. Bu seviyedeki takımlarla yarışabilecek şekilde mücadele göstermiyoruz bu yüzden kaybediyoruz.

Son 2 hafta içinde oynadığımız 2 önemli deplasman maçında tepe pick and rollerinde çok iyi oynadılar. Guardlarımızın savunmada iyi olmaması pick and rollerden sonra delinmemizi sağlıyor.

Daha fizikli bir kısa almak istiyoruz en kısa zamanda bir takviye yapmak istiyoruz. Kısa zamanda bir transfer yapacağız. Piyasanın koşulları nedeniyle oyuncu bulamıyoruz. Bu yüzden henüz takviye yapamadık. 2 oyuncuyla yakın temastayız. Çok yakın zamanda transferi açıklarız. Murphy hariç uzunların performansından memnunum. Murphy’nin savunma zaaflarından dolayı kendisini dışarıda tutuyorum.”

Erik Murphy’nin neden kadro dışı kaldığına dair gelen soruya ise: “Murphy lisanslı oyuncularımızdan birisi. 3 maçta onu dışarıda bırakmayı tercih ettik çünkü Hamilton’dan daha fazla katkı alabileceğimizi düşünüyoruz. Murphy sadece 4 numara pozisyonunda kullanabileceğimiz bir oyuncu. Bu yüzden Lamont’tan yana kullandık. Kondisyonu düzeldikçe daha da iyi performans veriyor. Bir değişiklik yapmayı düşünmüyorum.”

Nate Wolters: “Zor bir akşam oldu. Zor bir atmosferde güçlü bir rakibe karşı oynadık. Çok iyi şut attılar ve bizim için kötü bir akşam oldu” dedi.

Kaynak: EuroHoops TR

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment