Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

“Şu an transferle ilgili bir düşüncemiz yok. Gerçekler var”

Written by Kartalbasket

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 15. haftasında Anadolu Efes’e sahasında 83-93 mağlup olan Beşiktaş Sompo Japan takımımızın baş antrenörü Ufuk Sarıca, maç sonrasında açıklamalarda bulundu.

Ufuk Sarıca’nın açıklamaları şu şekilde:

“Çok yüksek skorlu bir maç oynadık. Anadolu Efes hem Avrupa’nın hem de Türkiye Ligi’nin bana göre en atletik en enerjik takımı. Onları galibiyetlerinden dolayı tebrik ediyorum. Atletizmlerinin hepsini onlardan alamazdık, onlara göre fiziksel olarak küçük kalan bir takımız. Durdurabildiğimiz kadarını yaptık. Ancak önemli yerlerde top kayıpları yaptık. Maçın genelinde istediğimiz yüzdeye çekebildik. Ribauntlarda ilk yarı kötüydük ama ikinci yarı bu konuyu da toparladık. Malesef enerji kısmını çözemedik. İkinci şans sayılarından özellikle ilk yarı çok sayılar verdik. Anadolu Efes de iyi bir atış yüzdesiyle yüksek bir skora ulaştı. Mücadelemiz için takımımı tebrik ediyorum. Bu sezon ligin ilk yarısını 3. bitirdik. Sezon başında koyduğumuz hedefle ilgili önemli ve güzel bir nokta. Bana göre beklentinin de ötesinde. Son iki maçta EuroLeague takımlarına yenildik ama bu takımlarla aramızdaki kapasite farkları da gözle görülen bir gerçek. Son olarak Cedi ve Can’ın performanslarına değinmek istiyorum. İki oyuncunun da yüksek performansı beni milli takım ve Türk basketbolu açısında mutlu ediyor. İkisinden yediğimiz 34 sayı maçın anahtarıydı. Maç öncesinde Cedi üzerine yoğunlaşmıştık. Tam ortalamasını yakaladı. Onları da tebrik ediyorum.

Şu an transferle ilgili bir düşüncemiz yok. Gerçekler var. Sınırsız bütçemiz yok. Türkiye Ligi’nde oyuncu değiştirmeyen ender takımlardan biriyiz. Kulübümüzü yormadan en iyi takımı kurduk. Anadolu Efes ve FB’de nsonra 3. sıradayız. Şu an böyle bir tasarrufumuz yok. Michael Thompson’ı bu hatalardan arındırmaya ve daha iyi yapmaya çalışacağız.”

Kaynak: EuroHoops.net

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment