Röportajlar

Röportaj | Ryan Broekhoff

Written by Kartalbasket

Yaz transfer döneminin başında takımımızdan ayrılarak Rus ekibi Lokomotiv Kuban kadrosuna katılan Avustralyalı yıldız Ryan Broekhoff ile kısa bir röportaj gerçekleştirdik. Takımının Fenerbahçe ve Anadolu Efes ile yapacağı hazırlık maçları için şu an İstanbul’da bulunan Broekhoff, sitemizden Yiğit Kalkancı’nın sorularını yanıtladı.

İlk olarak Beşiktaş’tan ayrılma sürecini anlatır mısın?

Sadece bir Euroleague takımına gitmeyi denemek istiyordum. Beşiktaş’ta geçirdiğim süreden gerçekten çok büyük keyif aldım ve 2 yıllık yeni bir sözleşme imzalamıştım. Ama daha sonra Lokomotiv’in teklifi geldi ve ben de yeni bir adım atarak Euroleague’de oynamanın ve hala gençken şansımı denemenin zamanının geldiğini düşündüm.

Beşiktaş kariyerin nasıldı? Beşiktaş senin için ne anlama geliyor?

Beşiktaş’ı seviyorum. Bana profesyonel seviyede şans veren ilk kulüp ve her zaman için kalbimde Beşiktaş’ın özel bir yeri olacak. Kariyerime başlamak için mükemmel bir yer olduğunu düşünüyorum. Burada çok iyi 2 sezon geçirdim ve bence kulüp doğru bir yolda. Bu sezon da çok iyi bir yıl geçireceklerdir.

Beşiktaş kariyerindeki en iyi anın hangisi?

Anılar… Hmm… Muhtemelen Lofton’ın maç kazandıran basketlerinden birisidir, çok eğlenceliydi. Takımla olmak, kulüple olmak, taraftarların desteğini görmek Beşiktaş’ta oynadığım günlerden aklımda kalan şeyler olacak.

Beşiktaş taraftarları için bir mesajın var mı?

Her şey için teşekkürler. Son iki yıl için, bana gösterdiğiniz destek için, gönderdiğiniz mesajlar ve tweetler için, her şey için çok teşekkür ederim. Bana ve oyunuma inandınız. Bu benim için çok önemliydi ve bana ileride yapacağım şeyler için güven verdi.

Röportaj: Yiğit Kalkancı

KartalBasket.org

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment