Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

“Önümüzdeki sorunları aşarsak takviye yapmayı düşünebiliriz”

Written by Kartalbasket

İntegral Forex Türkiye Kupası Çeyrek Finali’nde Banvit’e 57-66’lık skorla kaybedilen maç sonrası baş antrenörümüz Ufuk Sarıca, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ufuk Sarıca’nın açıklamları şu şekilde:

“Belki de sezonun en kötü basketbolunu oynadık ve maalesef bu 40 dakika sürdü. Attığımız 57 sayı da bunun en basit göstergesi. Oyunun sonuna kadar bu temposuzluktan çıkamadık ve son periyotta 9 sayıda kaldık. Böyle olunca maç kazanmak kolay olmuyor. Sezonun başından beri her maçın içinde olduk zaman zaman böyle dönemler oluyor, önemli olan bunun sürekli hale gelmemesi. Maçla ilgili ilginç bir nokta da faullerle bu kadar duran bir maçta sadece bir oyuncudan olmak üzere yalnızca 5 serbest atış kullanmış olmamız.”

Michael Thompson’ın performansı üzerine sorulan soruya Ufuk Sarıca; “Michael Thompson’ın zaman zaman iyi oynadığı dönemler oluyor bununla birlikte Kenan Sipahi’ye de değinmek gerekiyor çok genç bir oyuncu olmasına rağmen büyük sorumluluklar veriyoruz. Takviye hemen elimizin altında olan bir şey değil. Önümüzdeki sorunları aşarsak ve ihtiyacımız olursa takviye yapmayı düşünebiliriz.”

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment