Haberler

Kartal Basket Yönetiminden Açıklama

Written by Kartalbasket

28 Ekim Çarşamba akşamı sitemiz editörlerinden Buğra Uzar, daha önce de defalarca tekrarı yaşandığı gibi BJK TV stüdyolarına PAOK-Beşiktaş maçını yorumlamaya davet edilmiştir. Maçın başlamasına 1 saat kala kanala ulaşan ve yayın hazırlıklarına başlayan Buğra Uzar’a, medya sorumlusu Hasan Avcı tarafından açılan telefon ile yayına çıkamayacağı ve “kara listede” olduğu iletilmiştir.

Sitemiz bünyesinde bulunması sebebiyle yayın yasağı olduğu belirtilen ve bugüne kadar hiçbir menfaat beklemeden defalarca gerek kanal gerekse sosyal medyada Beşiktaş Basketbol takımlari ile ilgili içerik üretip destek veren Buğra Uzar’a uygulanan bu sansürü kınıyoruz. Benzer bir olay 2013 ve 2014 senelerinde de yaşanmış, sitemiz editörlerinden Sezer Özmen ve Buğra Uzar’ın konuk olacağı  bir yayın yine aynı yöntemle (Hasan Avcı’nın açtığı bir uyarı telefonu) engellenmeye çalışılmıştır. Ancak bu sansür, dönemin BJK TV genel müdür yardımcısı Sn. Hakan Gündoğar tarafından bertaraf edilmiştir.

Bir Beşiktaş taraftarını”kara listeye” almak kimsenin haddi ve yetkisi dahilinde değildir. Kanal yönetimi icinde oluşan bu iletişimsizliği ve Hasan Avcı’nın sitemize karşı sebebini bir türlü çözemediğimiz bu tavırlı tutumlarını anlamakta zorlanıyoruz. Bu konuda hem basketbol şubesinden hem BJK TV yönetiminden bir açıklama bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Kartal Basket Yönetimi

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment