Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Hidayet Türkoğlu: “Beşiktaş ve Galatasaray’ın aldığı kararlar bizi üzüyor”

Written by Kartalbasket

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Ajansı’nın AA Spor Masası programına konuk oldu.

Basketbol gündemine dair açıklamalarda bulunan Hidayet Türkoğlu, Beşiktaş Kadın Takımı ile Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı’nın bütçelerinde kısıtlamaya gitmesini de değerlendirdi.

Beşiktaş ve Galatasaray’ın milyonlarca taraftara sahip olduğunu aktaran Türkoğlu, “Taraftar olan insanların çocukları var. Bu çocuklar da zaman zaman tuttukları takımların formalarını giymek istiyorlar. Bu takımlarda profesyonel anlamda yer almak istiyorlar. Bence bu hamle onları çok üzecektir. Sonuçta onların geleceğine engel teşkil edebilir bir durum olabilir. Futbolda finansal anlamda yapılan yanlışlardan her zaman amatör branşlar zarar görüyor. Burada biraz daha iyileştirme yaparlarsa ve doğru ekiplerle çalışırlarsa, özel sektör bunun için gerçekten çok avantajlı. Yapacakları anlaşmalar amatör branşlara daha sağlıklı yatırım yapmalarını sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin bu kararının kendilerini üzdüğünü vurgulayan Türkoğlu, “Biz salonların hıncahınç dolmasını isteyen bir yönetimiz. Şu anda da taraftar anlamında bu kulüplerimiz en çok taraftara sahip kulüplerimiz. İnşallah o düşünceden bir an önce vazgeçerler. Bununla ilgili girişimlerde bulunuyoruz. Bu bizden çok Beşiktaş, Galatasaray ya da diğer kulüplerin kendi aralarında vermesi gereken bir karar. Belli bir noktaya kadar karışma durumumuz olabilir. Basketbolun gelişimi için çalışan bir yönetimiz.” şeklinde görüş belirtti.

Kaynak: AA

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment