Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Helsinki Seagulls:79 Beşiktaş:60

Written by Kartalbasket

Erkek Basketbol Takımımız, hazırlık maçında Helsinki Seagulls’a 79-60 mağlup oldu.

Kisahalli Arena’da oynanan maça takımımız, Engin Atsür, Lamont Hamilton, Doğan Şenli, Muratcan Güler ve Enes Berkay Taşkıran beşiyle başladı.

Takımımız, karşılaşmanın ilk 3 dakikasında skor üretemeyerek 7-0 geriye düştü. Siyah-beyazlılarımız, ilk sayılarını Lamont Hamilton’un dış atışından kazandı (7-3). Lamont Hamilton ile hücumda üretken olan ekibimiz, savunmada aksadığı bu bölümü 22-8 geride tamamladı.

Siyah-beyazlılarımız, ikinci çeyreğin hemen başında Engin Atsür ile 3 sayılık basket buldu. Hücumda arka arkaya yaptığı top kayıplarıyla farkı eritmekte zorlanan takımımız, ilk yarıda son 5 dakikaya 28-14 geride girdi. Muratcan Güler ve Enes Berkay Taşkıran’ın topa baskı yapmasıyla rakibinin hücum organizasyonlarını bozan takımımız, kaptığı topları da sayıya dönüştürdü ve farkı eritti(30-23). Doğan Şenli ve Emre Bayav ile boyalı alanda etkili savunma yapan ekibimiz, rakibinin dış atıştan bulduğu baskete engel olamadı ve soyunda odasına 33-23 geride girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; Enes Berkay Taşkıran, Muratcan Güler, Lamont Hamilton, Engin Atsür ve Doğan Şenli beşiyle çıktı.

Bu çeyrekte de hücumda oyun kurmakta zorlanan ve top kayıpları yapan takımımız, farkın tekrardan açılmasına engel olamadı. Rakibinin dış atışlardan bulduğu basketlere karşılık veremeyen ve savunmada zor anlar yaşayan siyah-beyazlılarımız, bu bölümü 60-38 geride tamamladı.

Son çeyreğe takımımız, Doğan Şenli’nin smaç basketiyle başladı. Karşılıklı basketlerle devam eden karşılaşmada son 5 dakikaya siyah-beyazlılarımız,  65-49 geride girdi. Kalan sürede fazla varlık gösteremeyen Erkek Basketbol Takımımız, ilk hazırlık maçından 79-60 mağlubiyetle ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer oyuncumuz; 16 sayıyla oynayan Lamont Hamilton olurken onu 12 sayıyla Doğan Şenli takip etti.

Haber Kaynağı: Bjk.com.tr

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment