Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Haberler

Beşiktaş, Bellona AGÜ karşısında hükmen galip!

Written by Kartalbasket

TBF Yönetim Kurulu, 28 Ocak 2017’de oynanan Beşiktaş-Bellona AGÜ karşılaşmasında takımımızın hükmen galibiyetine karar verdi.

Beşiktaş Akatlar Arena’da oynanan karşılaşmayı Beşiktaş 76-82 kaybetmişti. Hükmen galibiyet ile Beşiktaş 17 maç sonunda ligde 10 galibiyet 7 mağlubiyet elde etmiş oldu.

Konu ile ilgili TBF’nin resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu 13 Şubat 2017 tarihinde yapmış olduğu toplantısında gündeminde yer alan konuları karara bağlamış ve basketbol kamuoyu tarafından bilinmesi gerekenlerin ilanen duyurulmasını uygun bulmuştur.

1. 28 Ocak 2017 tarihinde Beşiktaş J. K.-Bellona AGÜ Spor Kulübü arasında oynanan Bilyoner.com KBL müsabakasında, yönergelerde öngörülen takım kadro yapısına uygun olmayan şekilde maça çıkan Bellona AGÜ takımının hükmen mağlubiyetine karar verilmiştir.

2. Sporcuları ile yapmış oldukları sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmeyen kulüplere transfer yasağı getirilmiştir.

3. 2017-2018 sezonundan geçerli olmak üzere, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Liginde mücadele edecek takımların kadrolarında yer verebilecekleri yabancı oyuncu sayısı en fazla 4 olarak belirlenmiştir. Bu dört sporcudan en fazla üç tanesi sahada oynayan beş sporcu içinde, bir tanesi ise yedekler arasında (3+1) yer alabilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Türkiye Basketbol Federasyonu

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment