Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Beşiktaş: 69 Royal Halı Gaziantep:86

Written by Kartalbasket

Erkek Basketbol Takımımız, hazırlık maçında karşılaştığı Royal Halı Gaziantep’e 86-69 mağlup oldu.

BJK Akatlar Arena’da oynanan karşılaşmaya takımımız; Enes Berkay Taşkıran, Engin Atsür, Doğan Şenli, Emre Bayav ve DJ Seeley beşiyle başladı.

Siyah-beyazlılarımız, maçtaki ilk sayılarını Doğan Şenli’nin dış atıştan bulduğu basketle kazandı. İlk 5 dakikayı 14-8 geride geçen takımımızın bu bölümdeki 6 sayısı Doğan Şenli’den geldi.  Bu çeyrekte savunmada aksayan ve rakibinin dış atışlarına karşı önlem alamayan ekibimiz, ilk bölümü 16-25 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe takımımız, hücumlarında daha çok pota altını kullanarak başladı. Ömer Utku Al’ın dış şutlardan bulduğu sayılarla da hücumda etkili olmayı sürdüren ekibimiz, savunma da aynı performansı gösteremedi ve soyunma odasına 46-36 geride girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; DJ Seeley, Emre Bayav, Ömer Utku Al, Doğan Şenli ve Engin Atsür beşiyle çıktı.

Üçüncü çeyreğe tutuk başlayan ve skor üretmekte zorlanan ekibimiz, bu dakikalarda savunmada da açıklar vermeye başladı. İlk sayılarını çeyreğin 3.dakikası içinde bulan takımımız, Doğan Şenli ve Engin Atsür ile bulduğu basketlerle farkın açılmasına engel olmaya çalıştı. Ritmi yakaladığı dakikalarda bulduğu atışlardan yararlanamayan siyah-beyazlılarımız, bu bölümü 46-60 geride tamamladı.

Son bölümde de istediği savunma direncini sahaya yansıtamayan takımımızın farkı eritme çabaları sonuçsuz kaldı ve karşılaşmadan 86-69 mağlubiyetle ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz 28 sayıyla oynayan Doğan Şenli olurken onu; 15 sayıyla Engin Atsür ve 9 sayıyla Ömer Utku Al takip etti.

Haber Kaynağı: Bjk.com.tr

 

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment