Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

“Arka arkaya kazanmak özgüvenimizi artırıyor”

Written by Kartalbasket
Beşiktaş Sompo Japan Baş Antrenörü Ufuk Sarıca ve yıldız oyuncu Jon Diebler, FIBA Şampiyonlar Ligi’nde alınan Nanterre 92 galibiyetinden sonra açıklamalarda bulundu.
Gruptaki zirve yarışında avantajlı konuma geldiklerini belirten Sarıca şu şekilde konuştu;
“Bugün enerjik ve atletik bir takıma karşı oynadık. Nanterre’in bizimle birlikte grubun en iyi takımı olduğunu düşünüyorum. Gruptaki yerimiz açısından önemli bir galibiyet. Maç içinde büyük farklar yakaladık, net bir biçimde domine ettik. Yorgunluğun da etkisiyle hiç olmayacak basit hatalar yaptık, top kayıpları canımızı yaktı. Nihayetinde, baktığımızda 3 önemli sert maç oynadık ve milli aradan sonra bunları kayıpsız geçmek bizim için büyük mutluluk. Grup için önemli bir avantaj elde ettik. Arka arkaya kazanmak güven arttırıyor. Karşılaşma zora girse bile kazanmak önemli bir beceri. Oyuncularımı kutluyorum, şimdi önümüzdeki gaziantep maçına hazırlanacağız. Nanterre, Fransa Ligi’nde 80-90 sayıları gören bir takım. Bugün bizim direncimiz olmasaydı bu maçı kazanamazdık. 79 sayı kötü bir sayı değil. 30 basket attığımız bir günde 23 asist yapmış olmamız benim için değerli bir istatistik.”
Gecenin yıldızlarından Jon Diebler ise şu ifadeleri kullandı;

“Bizim için çok önemli bir galibiyet. Maçtan önce, Nanterre bizimle aynı galibiyet sayısına sahipti. İlk yarı çok iyi bir savunma yaptık, ikinci yarı devam edemedik. maçı izleyeceğiz eksikleri. Bugün takım halinde iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bu son maçlarda iyi yaptığımız şeylerden biri. Bundan sonra hafta sonundaki maçımıza odaklanacağız. İkinci yarıdaki düşüşümüz kesinlikle savunmadaki kötü oyunumuzla ilgili. Nanterre kritik şut sokabilen bir ekip. Çok fazla üçlük deneyip çok sayıda isabet bulabilen bir ekip. İlk yarıda bunlara izin vermedik ancak ikinci yarıda çok fazla hızlı hücum sayısı buldular.”

 

Haber Kaynağı: Eurohoops

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment