Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Haberler

Anadolu Efes’e 7. Beşiktaşlı

Written by Kartalbasket

Anadolu Efes’in Vladimir Stimac transferini açıklamasının ardından Beşiktaş formasını çıkartıp Anadolu Efes forması giyen oyuncular listesine bir yenisi eklendi. Stimac, Beşiktaş’tan Anadolu Efes’e geçen 7. oyuncu olarak kayıtlara geçti.

Bugüne kadar Ömer Saybir, Mustafa Abi, Barış Ermiş, Sinan Güler, Preston Shumpert, Kaya Peker; Beşiktaş’tan ayrılarak direkt olarak Anadolu Efes’e geçiş yaptı.

1983-1984 sezonunda Beşiktaş forması giyen Ömer Saybir, sezon sonunda Anadolu Efes’e geçiş yaparak listenin ilk sırasında yerini aldı. 2003-2004 sezonu sonunda Mustafa Abi ve Barış Ermiş, 2007-2008 sezonunun ardından Sinan Güler, Preston Shumpert ve Kaya Peker, 2016-2017 sezonu sonunda ise Vladimir Stimac, Beşiktaş’tan ayrılarak Anadolu Efes’e geçiş yaptılar.

Listede 1983-1984 sezonundan sonra gerçekleşen transferler yer alırken Kerem Tunçeri, Beşiktaş’tan ayrılmasının ardından Real Madrid ve Triumph Lyubertsy formaları, Semih Erden ise lokavtın sona ermesinden sonra Cleveland Cavaliers forması giymesi sebebiyle listeye dahil edilmemiştir.

KartalBasket.org

About the author

Kartalbasket

Leave a Comment